Tagi

Cyfrowe żetony o nazwie Bitcoin osiągnęły właśnie po raz kolejny rekordową wartość. Ich cena nie jest jednak najważniejsza. Istotne są właściwości.

Brak centralizacji. Brak możliwości niekontrolowanego dodruku. Brak możliwości zablokowania konta czy zabrania części pieniędzy – jak to zapowiadano na Cyprze. Warto zauważyć, że nawet jeśli pieniądze nie zostaną ostatecznie zabrane z kont – to ludzie i tak pozostają bez dostępu do swoich środków przez kilka dni. Czy to legalne? Uczciwe? A, kogo to obchodzi!

ImageGotówka, przelewy i banki są dobre czy złe? Jak to jest?

Dlaczego gotówka jest zła?
Może służyć do nieuczciwych transakcji. Można za jej pomocą prać brudne pieniądze, czyli legalizować środki pochodzące z nielegalnych i nieujawnionych źródeł. Wreszcie gotówka służy do sprzedaży i zakupu narkotyków.
cash
Dlaczego przelewy bankowe i same banki są złe?

Banki często służą do popełniania różnorakich przestępczych transakcji. To do banków trafiają pieniądze ze sprzedaży broni, kradzionych dzieł sztuki, środki pochodzące z korupcji, wyłudzeń i innych nieuczciwych źródeł.

Czy można coś złego powiedzieć o Bitcoin? Ależ oczywiście że tak!
Na pewno można wymyślić co najmniej 2009 powodów dlaczego jest ZŁY.

A dlaczego Bitcoin jest dobry?
– Szybkie transakcje
– Brak możliwości ich kradzieży jeśli są właściwie zabezpieczone
– Nie można ich nikomu zabrać ani zablokować bez jego zgody

Bitcoin podobnie jak Bittorrent jest tylko usługą. To od nas, użytkowników zależy jak będziemy z niego korzystać. Pewien mężczyzna z Kanady postanowił sprzedać swój dom za Bitcoiny. Na pewno można znaleźć coś złego w jego pomyśle! I może nawet ma złe intencje? Ale tak długo, jak nie złamie prawa – nic nam do tego. W Stanach Zjednoczonych FinCEN ogłosił właśnie, że Bitcoiny są LEGALNE i śmiało można płacić od nich podatki.
ImageA wszystko to jest możliwe dzięki: SA(msung) TOSHI(ba) NAKA(michi) MOTO(rola).   🙂