Tagi

Dziś rano, ku mojemu miłemu zaskoczeniu otrzymałem od jednej z kilkudziesięciu (może kilkuset?) osób w Polsce, które rozumieją czym jest Bitcoin i wiedzą jak z niego prawidłowo korzystać… krótki ale bardzo treściwy komunikat:
„Back to the game.” Co oznacza ni mniej ni więcej – Mtgox działa już 100% prawidłowo. (Dziękuję Mateusz!)
Przed chwilą wykonałem testową transakcję na Mtgox. Wszystko jest OK. Działanie giełdy każdy może sam zweryfikować – po prostu logując się bez problemu na mtgox.com.
Konta z ogromnymi kwotami BTC dalej są sporo warte – i cieszę się, że wczoraj odzew na moją propozycję (abym odkupił od kogoś z Was BTC) był stosunkowo niewielki.

Jeśli ktoś z Państwa jest fachowcem w dziedzinie elektroniki – to z pewnością może powiedzieć – czy tak właśnie wyglądają układy ASIC? I ile kosztuje ich wykonanie? Takie układy są chyba sporo warte, prawda? 😉
Image
źródło:
http://mineforeman.com/2013/02/08/new-asicminer-rack-pictures/

Ciekawostka:
Firma, zajmująca się autoryzacją płatności w Bitcoin – ASICMINER nadal jest warta ponad 280 000 BTC, czyli przy dzisiejszym kursie ponad 91 000 000 PLN (ponad dziewięćdziesiąt jeden milionów Polskich Nowych Złotych). Co ciekawe, cena jej akcji wyrażona w BTC w czasie ostatnich perturbacji prawie się nie zmieniła.
Za autoryzację płatności – firma ta otrzymuje (wykopuje) dziennie ponad 450 Bitcoinów, czyli przy obecnym kursie ponad 146 000 PLN. Sporo. Jakiś mały samochód by można za to chyba kupić. Nie wiem. Nie znam się na samochodach, ale znam się na Bitcoin.
Giełda Akcji Spółek notowanych w Bitcoin: https://btct.co/security/
więcej informacji o ASICMINER w długiej ale ciekawej lekturze: https://bitcointalk.org/index.php?topic=99497.0
Właściciele tej firmy są już milionerami w walucie USD i z tego co rozumiem to mają się świetnie – gdyż firma właśnie się rozwija – i zamierza przejąć jeszcze większy kawałek tortu… czyli zainstalować jeszcze więcej koparek… aby z 3600 BTC które są i będą przez najbliższy czas wydobywane dziennie na całym świecie – otrzymywać większą porcję niż dotychczas… „Wolny rynek” 🙂