Tagi

, , , , , , , ,

Jak widać, w polskiej Policji pracują specjaliści i fachowcy wysokiej klasy. Udało im się dokonać prawie niemożliwego. Otóż zatrzymali osobę, która szantażowała duże firmy – m.in. Allegro czy mBanku. Żądała przekazania okupu w Bitcoinach w zamian za zaprzestanie ataku typu DDoS (w dużym uproszczeniu polegającego na wysyłaniu tak wielu tysięcy/milionów zapytań / generowaniu sztucznych wejść na daną stronę internetową – aż stanie się ona niedostępna dla klientów/użytkowników).
Jest to jeden z prostszych a zarazem skuteczniejszych ataków, przed którymi bardzo trudno się bronić.

Mtgox ma wykupioną specjalną usługę od firmy Prolexis specjalizującej się w „obronie” serwerów przed nadmiernym, sztucznym ruchem.
ImageZatem – gratulacje dla Policji!
Warto mieć na uwadze fakt, iż Bitcoiny nie są zakazane w żadnym kraju na świecie. Są zatem legalne, a prawo nie działa wstecz
. Zarówno samochodem, ołówkiem jak i gotówką można posłużyć się w złych celach. Ale przecież nie po to zostały wynalezione, prawda? Więc chyba nie zabronimy nikomu korzystać z ołówków? 😉

Image

„Policjanci z komendy wojewódzkiej zajmujący się przestępczością gospodarczą zatrzymali mieszkańca dolnego śląska w związku ze sprawą szeregu ataków „hakerskich” na platformy internetowe jednego z serwisów aukcyjnych i dwóch banków. Straty związane z działalnością sprawcy oszacowano na blisko 8 milionów złotych.”

źródła i więcej informacji:
http://www.dolnoslaska.policja.gov.pl/www/index.cgi?strona=2013_05_08&numer=63&fb_source=message
http://niebezpiecznik.pl/post/policja-zlapala-osobe-ddosujaca-allegro-i-mbank/
http://antyweb.pl/to-juz-koniec-klopotow-allegro-i-polskich-bankow-haker-odpowiedzialny-za-ataki-zostal-zatrzymany/