Tagi

, , , , , , , , , ,

– Koparki, które autoryzują transakcje wykonywane w BTC (od kilkunastu miesięcy) stanowią najmocniejszy superkomputer na świecie.
Sieć koparek jest 8 razy mocniejsza niż 500 TOP najlepszych supermaszyn:
źródło:
http://www.geek.com/news/bitcoin-mining-network-8x-faster-than-top-500-super-computers-1554946/
Innymi słowy – gdyby podłączyć obecne 500 najmocniejszych „komputerów” należących m.in. do NASA czy Google – uzyskałyby one nie więcej niż 15% całej mocy obliczeniowej sieci Bitcoin. Dla porównania ASICMINER ma około 19% tej mocy. Sporo.

Warto w tym miejscu podkreślić, iż funkcja skrótu SHA256 i cały algorytm, który obliczany jest na potrzeby BTC – to bardzo specyficzne, konkretne działania. [Ich sens i przydatność została wyjaśniona TUTAJ]. Niewykluczone, że komputery kwantowe (które w zasadzie JUŻ istnieją)do innych niż Bitcoin działań matematycznych będą nadawały się doskonale. Jednakże żadna maszyna, która istnieje na naszej planecie nie jest obecnie (zgodnie z moją wiedzą) w stanie zagrozić Bitcoinowi.

Image
Pamiętajmy, że Bitcoin to głównie IDEA. To koncept taki jak TOR, Napster czy BitTorrent. Jeśli nawet Bitcoin kiedyś zostałby zdelegalizowany bądź wyłączony z użycia w 1 czy kilku krajach – istnieją przecież inne, mniejsze „kryptowaluty” – Litecoin czy Namecoin. Można nimi handlować na https://btc-e.com/

Jeśli Bitcoin zostałby „zablokowany/zakazany” (w co wątpię) – to na pewno pojawi się, nowy, lepszy, mocniejszy, bezpieczniejszy i bardziej dopracowany – „…coin”.

– Kolejne Avalony 65gh/s (Bitcoin ASIC) w rękach klientów:

źródło i zdjęcia:
https://bitcointalk.org/index.php?topic=146451.msg2186869#msg2186869

– W Stanach Zjednoczonych odbywa się konferencja Bitcoin 2013 organizowana przez Bitcoin Foundation.
Relacja z wydarzenia:
http://codinginmysleep.com/bitcoin-2013-conference-day-1/
Materiał wideo:
http://www.ustream.tv/channel/flippro?utm_campaign=ustre-am&utm_source=12122863&utm_medium=social

– W niektórych mediach czy na forach internetowych pojawiają się zabawne i nieprawdziwe informacje, jakoby „konto bankowe Mtgox zostało zablokowane”.
mtgoxOtóż zablokowane zostało konto należące do Mtgox – w firmie Dwolla (nieco podobnej do PayPal) – ze względu na nakaz Homeland Security. To nie znaczy, że nie można wpłacać ani wypłacać pieniędzy do Mtgox ani, że Mtgox przestanie funkcjonować. Osobiście jednak ODRADZAM korzystanie z ich usług. Czekam na przelew od nich od około 20dni i jestem z tego jak można się domyślać bardzo zadowolony.

Natomiast POLECAM Bitcurex – szybkie, sprawne przelewy, dobry kontakt. Nic dodać nic ująć. Wiele razy na moim blogu odradzałem Mtgox – i teraz tylko się utwierdzam w tym, że miałem rację.
źródło:
http://betabeat.com/2013/05/department-of-homeland-security-shuts-down-dwolla-payments-to-and-from-mt-gox/
Ale jak „humanista wypowiada się o fizyce jądrowej” to może przecież pomylić protony z neutronami. Tak samo „fachowiec” z TV może pomylić konto bankowe z kontem w firmie Dwolla oferującej usługi płatnicze. Mała różnica, prawda? Kto by tam sobie zawracał głowę szczegółami.

– Wiele osób pyta mnie co sądzę o firmie BFL Buttefly Labs, która obiecuje „cuda na kiju”. Otóż zamówiłem u nich ASIC około września 2012 i nadal czekam. Nie polecam nikomu. Szybka dostawa, prawda? Równie dobrze mogliby sprzedawać latające samochody.
Wiem, że kilka sztuk dostarczyli. Ale mają setki jeśli nie tysiące niezadowolonych klientów, do których nie wysłali ASICów i może nigdy nie wyślą? Nie to, co ASICMINER – od nich ASICa otrzymaliśmy po kilku dniach od zamówienia.
bitcar
– Bankomaty Bitcoin „coraz bliżej”:

– Artykuł o Bitcoin jest jednym z 35 najczęściej czytanych na Wikipedii.
wiki
źródło:
http://stats.grok.se/en/top
—————————————————————————————
Informacje dodatkowe:
Podkreślam, że wszystko co publikuję na blogu stanowi wyłącznie moją własną opinię na dany temat. Nie są to żadne rekomendacje inwestycyjne. Każdy sam podejmuje decyzje i sam jest odpowiedzialny za swoje pieniądze. Jeśli nie poświęci się wystarczająco dużo czasu na zrozumienie po co istnieje i jak działa Bitcoin – nie powinno się „inwestować” ani grosika!

imagesIstnieje możliwość zakupu udziałów w firmie ASICMINER (której sam jestem udziałowcem).
Osoby zainteresowane wspólnym zamówieniem mini koparek – ASIC USB 300mh/s proszę o kontakt mailowy. Ze względu na cło i inne opłaty cena będzie wynosić około 2.5 btc za sztukę.
Kontakt ze mną: blogsatoshi (at) gmail (dot) com

Wraz z kolegą Łukaszem organizujemy szkolenia z Bitcoin. Dla firm i dla osób prywatnych. Szczegóły:
https://satoshi.pl/2013/04/12/szkolenie-z-bitcoin-wyklady-szkolenia-i-prelekcje-o-cyfrowych-zetonach-i-wirtualnych-walutach/

computer_network2„Gdy raz wszedłeś do krainy czarów, już nigdy nie będziesz szczęśliwy poza nią.” – cytat pochodzi z książki „Miliardy, miliardy” jednego z moich ulubionych autorów, profesora astronomii i nauk kosmicznych Carla Sagana
Na wykopie wywiązała się ciekawa dyskusja pod tytułem – OGROMNĄ moc obliczeniową używaną do autoryzacji transakcji można by zastosować do wielu „lepszych” i „ciekawszych” projektów jak choćby Folding@home czy Predictor@home, które zajmują się szukaniem życia pozaziemskiego czy lepsze poznanie struktury DNA, mogące się przyczynić do uleczenia wielu chorób. Otóż po lekturze książek prof. Sagana wiem, że odpowiedź brzmi NIE. Projekty wskazane wyżej są fantastyczne. Na prawdę warto je realizować i jak najbardziej je popieram! Jednakże Bitcoin jest czymś więcej. Po raz pierwszy w historii ludzkości mamy możliwość przesłania niemal dowolnej kwoty pieniędzy do innej osoby w wybranym miejscu na świecie. Wszystko wskazuje na to, ze projekt/idea Bitcoin odniesie ogromny sukces – a osoby w niego zaangażowane – już wkrótce – będą mogły wspierać SETI, Folding czy Predictor swoimi komputerami, doświadczeniem i pieniędzmi zarobionymi właśnie dzięki BTC. Nikt wcześniej nie był w stanie umożliwić wykonania przelewu z Hong Kongu do Buenos Aires w kilka sekund, bez sporych kosztów i bez możliwości ingerencji czy zablokowania takiej płatności. Udało się to grupie osób pod pseudonimem Satoshi Nakamoto. I to właśnie Bitcoin jest najlepszym i najbardziej sensownym projektem wymagającym obliczeń rozproszonych. A fakt, że koparki BTC stanowią najmocniejszy superkomputer na świecie jest na to najlepszym dowodem.