Tagi

, , , ,

„Wśród osób sceptycznie nastawionych do papierowego pieniądza znajdują się nie tylko zwolennicy powrotu do standardu złota. Wiek cyfryzacji powoduje, że coraz głośniej mówi się o wykorzystaniu nowych technologii również w sferze pieniądza. I nie chodzi tu jedynie o zamianę papierowych banknotów na konto w banku elektronicznym, a zbudowany od początku na wirtualnych podstawach pieniądz. 7 czerwca na Uniwersytecie Opolskim odbyła się konferencja na temat rynków wirtualnych, na której sporo miejsca poświęcono pieniądzu wirtualnemu.”
http://rynekzlota24.pl/aktualnosci-analizy/o-bitcoinie-na-uniwersytecie/

Bitcoin-coin-628x356„złamanie tej waluty jest równie trudne, co złamanie zabezpieczeń systemów bankowych, ponieważ stosuje on podobne systemy kryptograficzne. Co ciekawe Bitcoin stanowi największą rozproszoną sieć obliczeniową na świecie, co pokazuje jego możliwości działania nawet w skrajnych warunkach, np. gdyby znaczna część świata utraciła dostęp do Internetu. Bitcoin daje też duże możliwości, gdy chcemy dokonać szybkiej płatności na niewielką kwotę. W przypadku wielu systemów płatniczych dokonanie mikropłatności jest nieopłacalne ze względu na prowizje, natomiast przelew bankowy nie jest natychmiastowy. Bitcoin nie powinien być inwestycją, a raczej służyć do dokonywania płatności. Takie jego zastosowanie sprawia, że wahania kursu nie powodują straty.”

p.s.
Wielokrotnie na Satoshi.pl odradzałem korzystanie z Mtgox. I nadal odradzam. Ostatnio wstrzymali na kilka dni przelewy wychodzące USD – bez jakiejkolwiek zapowiedzi! Wypłaty w innych walutach działają prawidłowo. Przyczynami są m.in. ogromna ilość transferów oraz instalacja nowego oprogramowania…

btcxPolecam natomiast polską giełdę – Bitcurex. W mojej ocenie jest najlepsza ze wszystkich dostępnych na rynku. Nie ma żadnych opóźnień w wypłatach, szybki i rzeczowy kontakt z administracją. (Nie to co mtgox!) Nic, tylko korzystać.

Na portalu Kickstarter przed czasem udało się zebrać ponad 70 000 USD i teraz jest już pewne, że powstanie film „Life on Bitcoin”:
kickstarter.com/projects/bitcoinlife/life-on-bitcoin-a-documentary-film

ha
Na początku lipca, będąc w Londynie na konferencji BTCLondon.com z pewnością odwiedzimy i zdamy relację z:
Pubu, który przyjmuje Bitcoiny. 😉