Tagi

, , , , , , , , , ,

Czyżby rząd Tajlandii przestraszył się możliwości jakie dają kryptowaluty?

Bank Centralny Tajlandii „zakazał” bowiem:

  • kupowania Bitcoinów
  • sprzedaży Bitcoinów
  • zakupu dóbr i usług za Bitcoiny
  • sprzedaży jakichkolwiek dóbr lub usług za Bitcoiny
  • wysyłania Bitcoinów do kogokolwiek poza Tajlandią
  • otrzymywania Bitcoinów od kogokolwiek z poza Tajlandii 

    Co ciekawe – wysyłanie i odbieranie Bitcoinów wewnątrz Tajlandi nie zostało zabronione. Dokładne przyczyny nie są jeszcze znane. Nie ma też oficjalnego stanowiska władz ani żadnych szczegółowych wytycznych dla posiadaczy Bitcoinów.
    Co ważne, „zakaz” będzie obowiązywał do czasu aż pojawią się przepisy regulujące korzystanie z Bitcoinów w Tajlandii.

źródło:
https://bitcoin.co.th/trading-suspended-due-to-bank-of-thailand-advisement/?bettertitle

Dziennik Internautów:
“Przedstawiciele Banku uznali, że w Tajlandii nie istnieje prawo regulujące podobne zjawiska. Zauważyli, że Bitcoin pomija wiele ważnych aspektów finansowych. Wyrazili więc opinię, że kupowanie bitcoinów, sprzedawanie ich, a także handlowanie z ich użyciem i przekazywanie ich osobom spoza Tajlandii jest nielegalne. W obliczu tej opinii firma Bitcoin Co. Ltd postanowiła wstrzymać swoją działalność.

W tej sytuacji przesadą jest stwierdzenie, że Tajlandia zdelegalizowała bitcoiny. W rzeczywistości Bank Tajlandii stwierdził, że jego zdaniem handel bitcoinami jest nielegalny, ale bank nie ustanawia prawa. Robi to rząd i Zgromadzenie Narodowe. Prawo Tajlandii po prostu nie reguluje kwestii bitcoinów.”
źródło:
http://di.com.pl/news/48605.html

Image

W Polsce pojawiły się pierwsze interpretacje Urzędu Skarbowego dotyczące Bitcoin i są one w mojej ocenie – stanowczo pozytywne. Pamiętajmy, że w Polsce Bitcoiny nie są zakazane. Co nie jest zakazane jest DOZWOLONE. A prawo nie działa wstecz.

Jeżeli obroty z tytułu handlu bitcoinami osoby nieprowadzącej innej działalności gospodarczej przekroczą kwotę 150 tys. zł, pojawi się obowiązek rozliczenia podatku VAT.”
http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/bitcoin;-;wirtualna;waluta;zaplacisz;calkiem;realny;podatek,49,0,1354033.html