Tagi

, , , , , , ,

Podziękowania dla użytkownika polskiego forum – ShadowOfHarbringer, który zauważył i przytoczył niezwykle ważną dla Bitcoin informację:

Historyczne słowa padły dzisiaj z ust Developera BTC Dzisiaj na głównym forum Bitcoin z ust jednego z głównych programistów Bitcoin (gmaxwell’a) padł ważny cytat, który myślę iż warto sobie zapamiętać:

Cytat:
If the core developers start telling you that you need developer controlled automatic update you can assume that we’ve somehow been compromised.

Tłumaczenie własne :

Cytat:
Jeżeli główni developerzy zaczną mówić ci, że potrzebujesz kontrolowanego przez nich mechanizmu auto-aktualizacji, możesz założyć że zostaliśmy skompromitowani

Warto zobaczyć też całą dyskusję aby wiedzieć na przyszłość dlaczego automatyczne aktualizacje w przypadku klientów Bitcoina to ZŁO ABSOLUTNE.
https://bitcointalk.org/index.php?topic=293824.msg3148582#msg3148582

 

TL;DR

W skrócie chodzi o to, że gośc pyta się czemu główny klient nie ma tak w dzisiejszych czasach oczywistej funkcji jak auto-aktualizacja, a gmaxwell odpowiada mu że to zagrażałoby istnieniu całej waluty.

Gdyby auto-aktualizacja istniała, wystarczyłoby włamać się na serwery developerskie, podmienić binarki i z automatu zrobić wszystkim automatyczną aktualizację podmieniając klienta na lewego i przykładowo kradnąc wszystkim posiadaczom kasę.

rav3n_pl:
Aktualizujesz SAM, i to wtedy gdy TY chcesz […]
Autoupdate mógłby być zgubny jak wyżej.

dyskusja w języku polskim:
https://forum.bitcoin.pl/historyczne-slowa-padly-dzisiaj-z-ust-deva-btc-t9468.html

Image

Dopóki są wśród nas osoby trzeźwo myślące, takie jak gmaxwell, jgarzik, czy właśnie ShadowOfHarbringer i wielu, wielu innych – sieć Bitcoin powinna mieć się co najmniej dobrze.