Tagi

, , , , , , , , , , , , , , ,

Piąta najbardziej popularna witryna na świecie (za Google, Facebookiem, Youtube i Yahoo) – chińska wyszukiwarka internetowa Baidu.comogłosiła na swoim blogu, że od dzisiaj akceptuje płatności w Bitcoin.
Gigant notowany jest na nowojorskiej giełdzie pod symbolem NASDAQ:BIDU. Jego kapitalizacja wynosi 53 miliardy dolarów.

https://i0.wp.com/www.baidu.com/img/bdlogo.gifStworzony w styczniu 2000 roku Baidu – podobnie jak Google oferuje dziesiątki usług i serwisów służących przetwarzaniu informacji oraz produkty przydatne do pozycjonowania stron w Internecie.

Tłumaczenie z notki prasowej:

Baidu akceptuje płatności Bitcoin

Co może odzwierciedlać cechy i odpowiadać potrzebom „modnej osoby” i profesjonalnego webmastera? Odpowiedź, oczywiście brzmi: posiadanie bitcoin!!!

Bitcoin to nowy rodzaj „cyfrowej waluty” i elektroniczny system płatności, który otrzymał już wysoki stopień uznania międzynarodowego i poniekąd osiągnął go też w naszym codziennym życiu. Może być używany aby kupić filiżankę kawy lub wymieniony na złoto i srebro. W Chinach, Bitcoin jest dość „trendy”.

Dziś mam dobrą wiadomość dla wszystkich: od dnia 14 października 2013 r., „Baidu Jiasule” oficjalnie obsługuje płatności Bitcoin. Użytkownicy Baidu mogą używać Bitcoin aby płacić nam za wiele usług. Baidu, jako innowator w Internecie, stał się pierwszym dostawcą usług w chmurze wspierającym Bitcoin, oferując bogatsze formy płatności i nowe doświadczenie.

W przyszłości, Baidu będzie próbować nowych opcji, dających wszystkim wygodne możliwości płacenia za usługi.

Ciekawe, jak na te wieści zareaguje kurs BTC? 🙂


źródła:
http://www.baidu.com/
http://jiasule.baidu.com/news/525cd5aabf9efd699f800e7e/
http://www.alexa.com/topsites
http://www.coindesk.com/chinese-internet-giant-baidu-starts-accepting-bitcoin/
http://pl.wikipedia.org/wiki/Baidu