Tagi

, , , , , , ,

W Europie pojawił się pierwszy bankomat lub jak kto woli – „wpłatomat” BTC.
Wpłaca się banknot, maszyna skanuje adres portfela z kartki albo ze smartfona i po zatwierdzeniu wysyła Bitcoiny. Korzystałem z takiego urządzenia produkcji Lamassu kilka miesięcy temu podczas konferencji w Londynie. Działa całkiem sprawnie i przyjemnie. Sztokholm, Szwecja:
http://www.reddit.com/r/Bitcoin/comments/1sj8t5/swedens_first_bitcoin_atm_just_opened_up_in/

http://www.metro.se/_internal/gxml!0/r0dc21o2f3vste5s7ezej9x3a10rp3w$3fgpp7w3okboepe4ozeli13nl47mwnj/10o%3DBitcoinsW.jpegPojawiła się nowa, zaktualizowana wersja aplikacji Bitcoin-qt 0.8.6-beta. Tak, beta. Wszyscy jesteśmy jeszcze pionierami. Wersji 1.0 spodziewałbym się w drugiej połowie 2014 roku, a może nawet w 2015. Co nie zmienia faktu, że Bitcoin funkcjonuje i działa prawidłowo już od 2009 roku. W styczniu minie 5 lat. I jest to pierwszy system płatności, który nikogo nie wyklucza, jest dostępny na całym świecie i umożliwia przesłanie niemalże dowolnej kwoty pieniędzy w wybrane miejsce na świecie. Czyli coś, co jeszcze kilka lat temu było nie realne i brzmiałoby jak sen wizjonerów.
http://bitcoin.org/pl/wybierz-swoj-portfel
Polecam aktualizację.

p.s.
Wbrew temu co piszą czy sugerują niektóre media Bitcoin nie tylko ma się bardzo dobrze. Ale przygoda dopiero się rozpoczyna. Jutro rano będziemy mieli okazję mówić o tym wraz z Lechem Wilczyńskim na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia, a w przyszłym tygodniu w TVP. Nagrania wkrótce 🙂

Warto też zauważyć, że Bitcoin zagościł na okładce magazynu TIME (lewy górny róg).
https://i0.wp.com/img.timeinc.net/time/magazine/archive/covers/2013/1101131216_400.jpg