Tagi

, , , , ,

„Dowód na to, że Bitcoiny nie mogą być zamrożone”. Faysal Hanneche, podóżnik z Francji dokonał pierwszej na świecie transakcji w BTC z Antarktyki.

Podróżnik na tereny na których temperatury wynoszą nawet -42 stopnie Celcjusza zabrał ze sobą 120 kg wyposażenia. Ekspedycja zakończyła sie wcześniej niż planowano z powodu kontuzji kolana u Faysala. Udało się jednak pomyślnie dokonać transakcji w Bitcoinach co można sprawdzić w publicznie dostępnej historii transakcji – np. korzystając z narzędzia Blockchain.info.

Jak widać – z każdego miejsca na świecie, gdzie tylko dociera Internet możliwe jest dokonanie transakcji w Bitcoinach.
Image

Podróżnik, Faysal Hanneche – zapytany przez CoinBase za co lubi Bitcoiny odpowiedział:
„Miałem pieniądze na swoim koncie bankowym we Francji i potrzebowałem zapłacić za dodatkowe wyposażenie, transport, bilety… a mój bank we Francji uniemożliwił transakcję limitując kwotę jaką mogę wydać, gdyż byłem wtedy zagranicą i miałem limity na karcie. Ponadto, niektórzy akceptują np. MasterCard a inni nie. Znalazłem się wtedy w bardzo złej sytuacji i mogłoby to zająć wieki zanim otrzymałbym swoje pieniądze. Przy użyciu Bitcoinów jestem w stanie dokonywać szybkich płatności bez ponoszenia kosztów transakcyjnych i różnego rodzaju opłat. To co przydarzyło się mnie w Norwegii może zdażyć się każdemu, wszędzie na świecie. Bitcoin daje więcej swobody i wolności moim finansom.

Image

Szczegóły płatności:
https://blockchain.info/address/1Gt1anYr6gEuiNgacFouhy4RUNQFH3YY9Y

źródła:
https://bitcointalk.org/index.php?topic=370588.0
http://www.cryptocoinsnews.com/2013/11/03/adventurer-make-first-ever-bitcoin-transaction-south-pole/
https://bitcointalk.org/index.php?topic=317249