Tagi

, , , , , , ,

Najlepszym podsumowaniem zainteresowania konferencją jest fakt, że ilość uczestników przekroczyła pojemność sali i musieliśmy przenieść się do większego audytorium.

ImagePozytywnym sygnałem jest to, że pojawił się i wypowiedział przedstawiciel Ministerstwa Finansów – pan Szymon Woźniak.
http://www.pb.pl/3485125,94998,minfin-bitcoin-nie-jest-nielegalny

Warto też wystąpienie organizatora Seminarium, pana dr Krzysztofa Piecha:
ImageZostało ono nagrane kamerą w netbooku stąd jakość niestety nie jest zbyt wysoka. Najlepiej jednak być na takim wydarzeniu osobiście 🙂
Jest wtedy możliwość interakcji, zadawania pytań i podjęcia dyskusji.

Polecam też:
http://www.wprost.pl/ar/427349/Bitcoiny-sa-bezpieczniejsze-niz-zwykle-waluty

Cytaty na dziś:
Overstock.com to sklep internetowy, który rozpoczynał działalność w czasach boomu dotcomów na przełomie wieków.
Wówczas zajmował się przede wszystkim wyprzedawaniem nadwyżek magazynowych różnych detalistów, w tym upadających e-sklepów, których w USA nie brakowało. Dziś jest to firma o przychodach przekraczających miliard dolarów, chwaląca się miejscem w czołówce internetowych handlowców i prowadząca sprzedaż w kilku kategoriach produktów (m.in. wyposażenia wnętrz i odzieży). Overstock wysyła towar także do naszego kraju.”
Overstock będzie akceptował płatności w Bitcoin.

„Decyzja Overstock.com może być sygnałem dla innych największych internetowych detalistów, by przyjrzeć się poważniej możliwościom stwarzanym przez kryptowaluty. Możliwość płacenia bitcoinem może być szczególnie ważna dla klientów zagranicznych i niekorzystających z kart płatniczych. Dziś są oni narażeni na ponoszenie wysokich kosztów związanych z transferem pieniądza.”
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Wazny-dzien-dla-bitcoina-duzy-detalista-mowi-tak-3020688.html

„W tradycyjnym systemie finansowym, tworzenie aplikacji-portfeli jest zarezerwowane dla banków. Żaden startup bez kilku milionów finansowania nie ma da rady zrobić systemu płatności mobilnych, przez co innowacja w systemie jest niezwykle ograniczona.”
Warto dodać, że Bitcoin może być przesyłany także poprzez NFC, podobnie jak PayPass. Trzeba tylko poczekać na aplikację z odpowiednią implementacją.

„Bitcoin jest tańszy [w obsłudze/użyciu]  i szybszy dla sprzedawców. O ile systemy kart kredytowych pobierają 1-3% prowizji i wstrzymują wypłatę do 1-2 miesiąca, ich odpowiedniki w świecie bitcoinowym prowizje mają rzędu 0.5% i wypłacają pieniądze w ciągu pojedynczych dni. Sprzedawca nie ponosi też ryzyka kursowego, bo tym zajmuje się dostawca POS-u.”

W krajach trzeciego świata waluta tak czy owak jest niestabilna, zaś infrastruktura kart kredytowych słabo rozwinięta. Nie zdziwiłbym się, gdybyśmy za 10 lat w Polsce nadal korzystali z PayPassów, ale jakaś mikro-nacja przeszła od razu do waluty internetowej.”
http://blog.kurasinski.com/2013/12/tomasz-kolinko-appcodes-jak-moga-i-jak-wygladaja-obecnie-biznesy-wykorzystujace-bitcoiny/
Image
p.s.
Ciekawa zmiana w mediach:
„Przedstawiciele sieci Mobile Vikings, która niedawno wkroczyła do naszego kraju z ofertą pre-paid, poinformowali na swoim blogu, że idąc z duchem czasu, akceptują płatności wykonywane przy pomocy kryptowaluty Bitcoin. Czyżby internetowa waluta niedługo stała się głównym środkiem płatniczym?”
http://mobtech.interia.pl/operatorzy/inni/news-mobile-vikings-nowa-siec-akceptuje-kryptowalute-bitcoin,nId,1078390