Tagi

, , , , , , , , , ,

Fidor Bank przy współpracy z giełdą Kraken umożliwił na swoim portalu Brokertain.fidor.de zawieranie zakładów pomiędzy użytkownikami (P2P) na wzrost i spadek kursu Bitcoinów (w formie instrumentu pochodnego).
ImageJest to tym samym pierwszy bank na świecie umożliwiający bezpośrednie zarabianie na zmianach cen tej cyfrowej waluty. Obecnie usługa dostępna jest wyłącznie dla mieszkańców Niemiec, jednakże planowane jest rozszerzenie jej na kolejne kraje. Warto podkreślić, że Fidor Bank już wcześniej wypowiadał się pozytywnie o Bitcoinie i zaangażował się we współpracę z największą niemiecką giełdą – Bitcoin.de.

ImageMenedżer Fidor Banku, Matthias Kröner powiedział w wywiadzie dla finanzen.net:
„Sądzę, że Bitcoin stanie się prawdziwą walutą, ponieważ jest globalną jednostką walutową, która może być wypłacana i przesyłana w sposób łatwy i efektywny. Ponadto, cena Bitcoinów jest określona tylko przez podaż i popyt, w odróżnieniu od na przykład złota (którego rynek jest bardzo mocno regulowany – przyp. red.).”

– Oficjalna informacja Fidor Banku w języku angielskim (w lewej kolumnie):
http://brokertain.fidor.de/de/kraken

Image
W Polsce bardzo ciekawie o Bitcoinie bardzo ciekawą opinię umieścił na swoim blogu pan Sebastian Brzuzek, Kierownik ds. Innowacji Meritum Bank:
http://blog.meritumbank.pl/bitcoin-nastepca-gotowki/

W wyścigu o pierwszeństwo na rynku Bitcoin Niemcy wysunęły się właśnie na prowadzenie. Po opublikowaniu wytycznych podatkowych a nawet zwolnieniu z opodatkowania Bitcoinów posiadanych przez ponad pół roku Niemcy mają swój bankowy rynek instrumentów pochodnych z notowaniami Bitcoin. Czas pokaże, czy Polska nadąży za swoimi sąsiadami.

źródła:
http://www.finanzen.net/nachricht/aktien/Fidor-Bank-Die-Bitcoin-Battle-ist-da-3244608
http://brokertain.fidor.de/de/kraken
https://brokertain.fidor.de/de