Tagi

, , , , , , , ,

Depesza prasowa:

Nowe technologie w GieKSie

27 luty to data 50-tych urodzin GKS-u Katowice. Aby odpowiednio przygotować się do tego wydarzenia zaplanowanych zostało wiele aktywności klubu, które pozwolą wprowadzić mieszkańców Katowic w wyjątkowy dla wielu sympatyków piłki nożnej okres. Tydzień GieKSy otworzyła specjalnie zorganizowana konferencja prasowa podkreślająca czas wielkiego święta.

1GKSKATOWICEherbW dniu dzisiejszym dużo uwagi poświęcono rozwojowi Klubu Biznesu GieKSy, a zwłaszcza wprowadzeniu innowacyjnego sposobu płatności jakim jest cyfrowa waluta Bitcoin.

1.600fot. GKS Katowice

Otwarcie się klubu na nowe technologie zwłaszcza w tym wyjątkowym okresie ma podkreślić dynamiczny rozwój i ogromne ambicje klubu. Chcemy w ten innowacyjny sposób pokazać, że GKS, klub o górniczych tradycjach nadal może być wspierany przez „wydobycie”, gdyż w ten właśnie sposób określa się wytwarzanie cyfrowej waluty Bitcoin. Warto podkreślić, że dzięki temu prawdopodobnie jesteśmy pierwszym na świecie profesjonalnym klubem piłkarskim wykorzystującym tę formę płatności oraz pierwszą spółką w Polsce notowaną na giełdzie – powiedział Wojciech Cygan, Prezes GKS-u.

Wykorzystanie Bitcoinów  ma wymiar symboliczny, a ewentualne wpływy z tego tytułu będą miłym akcentem wpisującym się w dynamiczny rozwój przestrzeni biznesowej. Każdy posiadacz cyfrowej waluty będzie mógł za pośrednictwem specjalnie utworzonego portfela wesprzeć działalność klubu.

1bitcoin
https://blockchain.info/address/1CLvndwTFP8oby9rGyJifaSMtHXUg5tyk8

Dzięki Bitcoin, po raz pierwszy w historii ludzkości istnieje możliwość przesłania niemalże dowolnej kwoty pieniędzy z każdego miejsca na świecie. To technologia przyjazna dla przedsiębiorców i ich klientów, a teraz także kibiców klubu GKS Katowice – dostępna 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu. Uważam za duży sukces, że to właśnie polski klub piłkarski wyznacza standardy korzystania z tej nowoczesnej metody dokonywania płatności – mówi Maciej Ziółkowski, autor eksperckiego bloga Satoshi.pl.

Jest to kolejny przykład, że klub zdecydowanie patrzy w przyszłość dynamicznie wchodząc w nową epokę. Planujemy w przyszłości rozwijać tę formę płatności, a kibice będą mogli za pośrednictwem Bitcoinów nabywać gadżety klubowe oraz bilety na mecze GieKSy – powiedział Marcin Ćwikła, rzecznik prasowy.