Tagi

, , , , , , ,

Od kilku dni w Centrum Handlowym Silesia w Katowicach działa Robocoin czyli jak informuje operator urządzeń – „urządzenie  umożliwiające natychmiastowe  transakcje zakupu i sprzedaży wirtualnej waluty bitcoin za rzeczywiste pieniądze (PLN).”

RobocoinSilesia02

Jest to pierwsze tego typu urządzenie w Europie, które oprócz zakupu pozwala też na SPRZEDAŻ posiadanych bitcoinów praktycznie w czasie rzeczywistym po aktualnym kursie z giełdy bitcoinowej.  Po potwierdzeniu transakcji w sieci za sprzedane bitcoiny odbieramy w
maszynie gotówkę (PLN).  Minimalna transakcja zakupu bitcoin to 10 PLN a sprzedaży bitcoin 50 PLN.

Pierwszy Robocoin został zaopatrzony w banknoty o nominałach 50 i 100 PLN.  

Operator jest w stanie obsłużyć do 3 milionów złotych miesięcznie w transakcjach.  Na dzień dzisiejszy limit kwoty transakcji na dobę dla pojedynczego użytkownika  wynosi mniej niż 15000 EURO (kwota wymagająca specjalnego raportowania niezależnie od charakteru transakcji) a więc 60 000 PLN. 

Usługi, które zostaną wdrożone w najbliższym czasie to:
• wysyłanie bitcoin na numer telefonu, do odbioru z Robocoin dla posiadacza numeru.
• Trzymanie Bitcoin na koncie użytkownika Robocoin, co sprawia że można dokonywać
transakcji natychmiast, bez potrzeby przesyłania środków od razu. W przypadku sprzedaży Bitcoin oznacza to natychmiastową wypłatę gotówki w zaledwie kilka sekund.
• Wysyłanie QR kodów na adres email lub inne media dające możliwość sprzedania Bitcoin lub zakupu dla kogoś do odbioru w Robocoin w dowolnym kraju i miejscu.
• Zniesienie barier walutowych między urządzeniami.
• Ujednolicone API transakcyjne.

RobocoinSilesia04

źródło:
http://www.robocoin.pl