Tagi

, , , , , , ,

Właśnie otrzymałem z Czech urządzenie Bitcoin Trezor – czyli „bezpieczny sejf bitcoinowy”, zabezpieczający BTC przed kradzieżą/zniszczeniem/utratą.

certIstotę urządzenia dobrze wyjaśnia filmik oraz ta tabelka porównująca je z innymi metodami przechowywania.

Warto zwrócić uwagę na to, że Trezor jest bajecznie prosty w obsłudze.
Całość sprowadza się do podłączenia go do komputera i instalacji wtyczki pod przeglądarkę internetową. Następnie wykonujemy kopię zapasową w formie „brain wallet”.
Gdy zasilimy już adres BTC, do którego klucze przechowywane są w urządzeniu możemy albo schować je w bezpiecznym miejscu albo zacząć przy jego pomocy wykonywać płatności.

trezorinotka

W zwykłych portfelach takich jak Mycelium, Bitcoin Wallet, Bitcoin-qt czy MultiBit nasze Bitcoiny chronione są wyłącznie hasłem lub blokadą na telefonie. Nie jest to ochrona najwyższych lotów.

firstEdition

Bitcoin Trezor poza ochroną PINem, niezbędnym do wykonania transakcji ma wbudowane dwa przyciski – których nie jest w stanie zdalnie uruchomić wirus ani żaden haker, gdyż trzeba je po prostu przycisnąć palcem. Mamy do wyboru przycisk anuluj i potwierdź. Gdy transakcja którą chcemy wykonać prawidłowo wyświetli się na Trezorze – akceptujemy płatność i jest ona wykonywana.
12

4
confirmreally
Trezor nie jest oczywiście rozwiązaniem idealnym. Ideału nie da się osiągnąć. Moim zdaniem najlepsze są zdrowy rozsądek i dywersyfikacja środków.