Tagi

, , , , , , , ,

Bo nie samym Bitcoinem człowiek żyje 🙂

Zacznijmy od tematyki ZUS i emerytalnej:
http://kasanaemeryture.pl/emerytalne-science-fiction-infografika/
NBP i OFE:
http://appfunds.blogspot.com/2014/08/nbp-obligacje-w-ofe-byly-oszczednosciami.html

Żeby przejść do sytuacji na Ukrainie:
http://slomski.us/2014/08/28/ukraina-5/
i tu:
http://slomski.us/2014/08/29/ukraina-maly-update/

Po „wieści z lepszej Ameryki”
http://maczetaockhama.blogspot.com/2014/08/wiesci-z-lepszej-ameryki.html

Newsy z Filipin czyli blog „Break da cycle” – chłopaków, którzy wyrwali się z wyścigu szczurów:
http://breakdacycle.com/?p=1018

Cytat z wywiadu z Grochem:
fil
– Na wyspie mieszkasz już prawie 4 lata, jakie są główne różnice pomiędzy mentalnością Polaków i Filipińczyków ?

Na początku zacytuję tutaj moją filipińska żonę, do jakich doszła wniosków będąc ze mną w Polsce przez trzy miesiące. Po kilku dniach pobytu moja żona była zdumiona, że ja preferuje życie u niej w wiosce gdzie jest bieda, gdzie nie ma dostępu do wielu rzeczy i usług.

Po miesiącu czasu powiedziała do mnie: „Michał, o co Wam tutaj wszystkim chodzi? To jest jakiś dom wariatów. Po pierwsze czuję wszędzie jakieś dziwne wibracje, że ludzie są tutaj jacyś dziwni. Macie wszystko co Wam potrzeba gdzie my tylko możemy marzyć o takich rzeczach. Macie piękne domy, samochody, ładne ubrania, jecie dobre jedzenie, generalnie dobrze żyjecie a cały czas większość ludzi chodzi smutna, narzeka, kłóci się itp. Wiesz co Michał, ja chyba wolę już żyć u mnie skromnie ale bez żadnych dziwnych stresów i tego całego dziwnego klimatu. Tutaj ludzie są po prostu smutni”

To jest obserwacja filipińskiej dziewczyny z prowincji która w wieku 30 lat pierwszy raz w życiu była gdzieś za granicą. Szczerze mówiąc byłem nieźle zaskoczony jej słowami, chodzi mi o to, że tak to odebrała. Generalnie zgadzam się z nią. Tutaj mieliśmy obserwację mojej żony podczas pobytu w Polsce a teraz napiszę swoje obserwacje żyjąc na Filipinach.

Tutaj ludzie naprawdę biednie żyją, czasami chodzą głodni i nadal na ich twarzach jest uśmiech. Nigdy u nich nie zauważyłem narzekania na cokolwiek. Żyją bardzo, bardzo skromnie ale oni są szczęśliwi.
całość tutaj:
http://www.niepodrodze.pl/aktualnosci/n56,szczerze-i-na-temat-grochu