Tagi

, , , ,

Mój telefon ma bardzo ciekawą funkcję. Okazało się, że ani operator ani producent telefonu jej nie wbudowali. Po prostu się pojawiła. I to zupełnie gratis.

Otóż gdy kurs Bitcoina rośnie po tym jak Microsoft, Dell zaczęły akceptować BTC.
Po tym jak Niemcy ogłosiły zwolnienie Bitcoinów z podatku dochodowego, jeśli posiada się je ponad pół roku. Po zwolnieniu BTC z Vatu w Wielkiej Brytanii… albo jak tamtejszy minister finansów zrobił sobie zdjęcie kupując bitki…
to o dziwo telefon nie dzwoni zbyt często. Po prostu dzień jak co dzień.

Ale gdy Bitcoin spadnie choć o stóweczkę. Choć o stówkę dolarów, złotówek czy franków szwajcarskich – dzwoni jak oszalały! Panie Maćku, pytają. Maciej, Maciuś 😉 kiedy to wzrośnie? Co z tym Bitcoinem do diaska!? Czemu to spada?

A ja odpowiadam. Otóż w Bitcoinie mamy rok 1990. Spróbujcie proszę zapytać kogoś na ulicy co to jest Bitcoin. I powtórzcie eksperyment za 4-5 może 10 lat…
Zapewniam, że poczujecie ogromną różnicę.

Polecam też zapytać kogoś kto pamięta Internet z lat 1990-1995 i porozmawiać troszkę o rozwoju technologii i o domenach jakie były wtedy wolne. Albo samemu sięgnąć do pamięci jeśli miało się to szczęście i już wtedy zdobywało/eksplorowało nowe, cyfrowe lądy. Warszawa.pl? Proszę bardzo. Polska.pl? Jasne. Bank.pl? Może być. Bankier.pl? Proszę uprzejmie.
Ciekawe jakby w tamtych latach pytać na ulicy o domeny?! Jakie byłyby odpowiedzi? Pewno zdziwione miny.

Zapytajcie o domeny dziś! Też mało kto z ulicy powie cokolwiek sensownego o ich cenach, zasadach nabywania, odnawiania i o perełkach czy ciekawostkach.

No, ale ci, którzy rejestrowali domenki w 1995 dziś prowadzą pewnie duże portale, biznesy, firmy, spółki albo wiodą inne, równie ciekawe życie. Ale na tych ostatnich niestety znacznie ciężej jest trafić. Ich jest stanowczo dużo mniej. Bo mało kto jest wizjonerem i odkrywcą. Większość ludzi to po prostu naśladowcy. 😉 Miłego weekendu.

Warto też rzucić okiem na:
http://maciejziolkowski.natemat.pl
Czasem zdarzy mi się tam coś ciekawego napisać.

Można załączyć angielskie napisy:

p.s.
Połączenie bitcoin + domeny = namecoin 😉 Dla tych co nie znają: