Tagi

, ,

Jak czytamy w oświadczeniu zamieszczonym na portalu Bitmarket.pl:

2015.01.27: Uwolnienie środków, wpłaty elektroniczne

W dniu dzisiejszym, po kilku godzinach spędzonych w banku, udało się odzyskać środki z zablokowanych kont. W tzw. międzyczasie okazało się także, że bank przekazał do naszego systemu fałszywe informacje na temat wpłat na konta bankowe klientów z dnia 26 stycznia – system informatyczny banku zawierał informacje że wpłaty te zostały wykonane (w związku z czym zostały zaksięgowane na kontach klientów w serwisie BitMarket.pl), podczas gdy fizycznie te przelewy nie trafiły na nasze konto gdyż było ono już zablokowane. Środki te będziemy odzyskiwać od banku na drodze sądowej.

logo_bph_fair

A dzień wcześniej dowiedzieliśmy się, że bank BPH bezpodstawnie zablokował Bitmarketowi konto bankowe:

2015.01.26: Blokada rachunku bankowego BitMarket.pl

W dniu dzisiejszym zablokowany został rachunek bankowy prowadzony w banku BPH i służący do obsługi serwisu BitMarket.pl oraz kilka innych rachunków bankowych naszej spółki. O blokadzie rachunków nie zostaliśmy poinformowani z wyprzedzeniem – pracownik serwisu dowiedział się o niej, gdy po zalogowaniu do serwisu bankowości internetowej zobaczył iż znikły wszystkie rachunki wraz ze znajdującymi się na nich środkami. O blokadzie nie zostali również poinformowani pracownicy oddziału prowadzącego rachunki, w związku z czym przez cały dzień nikt nie potrafił udzielić nam informacji na temat tego co się stało. Sytuację tłumaczono najpierw problemami technicznymi z systemem banku, następnie rzekomym debetem występującym na kontach; wreszcie w dziale prawnym centrali banku udało się uzyskać informację iż rachunki zostały zamknięte w związku z prowadzoną przez naszą firmę działalnością związaną z wymianą kryptowalut. Pisma informującego o wypowiedzeniu umów prowadzenia rachunków, podobno wysłanego na adres naszej firmy, nie otrzymaliśmy.

W związku z blokadą konta bankowego, wszystkie wpłaty środków na konta w serwisie BitMarket.pl zostały wyłączone. Wpłaty środków na indywidualne konta bankowe przypisane do kont użytkowników zostaną zwrócone przez bank; możliwość dokonywania wpłat elektronicznych została usunięta. Ponieważ z tego powodu brak jest możliwości dopływu nowego kapitału na giełdę, zablokowaliśmy również możliwość otwierania nowych pozycji w handlu z dźwignią.

Należy podkreślić, że nasza firma posiada środki finansowe potrzebne na pokrycie sald kont wszystkich użytkowników, zarówno w kryptowalutach jak i walutach fiducjarnych. Dlatego też wypłaty z kont użytkowników realizowane będą poprawnie; wypłaty w złotówkach będą realizowane z pomocą podmiotów trzecich.

———————-
Sprawa jest dość prosta. Zostaną otwarte konta w innych bankach, które nie są nadgorliwe i nie zakazują czegoś, co jest w Polsce legalne.

Najpierw Cię ignorują. Później się z Ciebie śmieją. Następnie walczą z Tobą. I wtedy wygrywasz.

Wszyscy pamiętamy, jak zadziałała prohibicja alkoholowa w USA, prawda? 🙂

„Slavery was our worst idea,” says legendary documentarian Ken Burns. „I’m not sure that Prohibition was second, but it’s really up there.”