Tagi

, , , , ,

Billboard na skrzyżowaniu ulic Houston i Lafayette w Nowym Jorku został zdewastowany w bardzo nietypowy sposób – przy użyciu drona.

dronetag-1024x709

Jak mówi sam wandal – „artysta” – KATSU – zastosowanie dronów do oznaczania, tagowania i wandalizowania budynków oraz reklam to niespotykany dotąd przełom w jego branży. KATSU znalazł metodę podłączenia zdalnego sterowania puszki ze sprayem oraz seryjnie produkowanego drona DJI Phantom.

Dotychczas trzeba było podejść albo podjechać z farbami i sprzętem do wspinaczki albo drabiną. Zabierało to dużo czasu i wymagało bardziej skomplikowanej logistyki. Nie można było ot tak po prostu zniknąć z miejsca w którym przed momentem powstały twórcze bohomazy albo artystyczna grafika. Dla drona nie stanowi to problemu ani żadnej bariery. Zanim służby porządkowe pojawią się na miejscu dron będzie już z powrotem, bezpieczny w swojej bazie.

Jakie mogą być przyszłe zastosowania dronów?
– pizza zamawiana przez aplikację, opłata przez BTC a dostawa dronem
– dron-ratownik z apteczką, gotów dotrzeć w każde miejsce na świecie
– ochrona/monitoring
Potencjalne zastosowania tej szybko rozwijającej się technologii ogranicza tylko wyobraźnia jej użytkowników. I z czasem – przepisy prawa. Oby tylko jej nie unieruchomiły lub zepchnęły do „szarej strefy”.

graffiti-drone-1

źródło:
http://www.wired.com/2015/04/age-drone-vandalism-begins-epic-nyc-tag/

Należy oczywiście pamiętać, że drony podobnie jak Internet, samochód czy lodówka to tylko narzędzia. I to od nas, ludzi zależy jak będziemy z nich korzystać. Oby w sposób pożyteczny dla całej społeczności.