Tagi

, , , , , , , , ,

Jedna z najstarszych i najbardziej prominentnych technicznych szkół na świecie, Imperial College, otwiera swoje drzwi dla osób zainteresowanych badaniem wszelkich aspektów działania kryptowalut.

Jako odzew na potrzeby wyrażane zarówno przez kadrę szkoły jak i studentów, postanowiono, że od nowego roku akademickiego 2015/2016 rozpocznie pracę Centrum Badań i Rozwoju Technicznego Kryptowalut, którego dyrektorem został profesor William Knottenbelt.

W notatce dostępnej na stronie uczelni profesor stwierdził, że głównym obszarem badań Centrum, premiowanych grantami, będzie strona inżynieryjna technologii blockchain (będącej bazą dla działania kryptowalut) w wymiarze jej projektowania i usprawniania. Finansowane będą też prace nad nowymi, wielorakimi rozwiązaniami opartymi na wspomnianej technologii, które zostaną zastosowane na wielu różnych polach.


Otwarcie nowej jednostki jest wynikiem prowadzenia zaawansowanych prac przez pracowników oraz studentów Imperial College, rozrzuconych do tej pory po różnych wydziałach.
Imperial College of London to już kolejna – po UMK, SGH, MIT i szkole na Cyprze – uczelnia wyższa podejmująca problematykę cyfrowych walut – na seminariach, konferencjach i prowadząca działania w tym zakresie.

Źródło: https://workspace.imperial.ac.uk/engineering/Public/newsletter/summer15.html