Tagi

, , , , ,

Członek Zarządu PrivatBanku – Aleksandr Witiaz ogłosił, że od dnia 20 grudnia 2015 zostanie uruchomiona między innymi obsługa depozytów oraz usługa pośrednictwa płatności w cyfrowej walucie Bitcoin, które będą dostępne dla wszystkich klientów banku. Pośrednictwo będzie  polegało na przyjęciu płatności w BTC od kupujących i zaksięgowaniu tych środków na rachunku klienta banku, czyli sprzedawcy danego dobra czy usługi. A sam depozyt BTC będzie umożliwiał wpłacanie i wypłacanie środków z dowolnego miejsca na świecie.

PrivatBanklogo

PrivatBank posiadający aż 2500 placówek, 7500 bankomatów i 12200 kiosków samoobsługowych, będący największym bankiem na Ukrainie staje się tym samym pierwszym bankiem na świecie, który oficjalnie wprowadził do swojej oferty korzystanie z Bitcoin w pełnej funkcjonalności – czyli przyjmowanie depozytów i wykonywanie przelewów w tej walucie. Wcześniej niemiecki FidorBank umożliwił korzystanie z Bitcoin do celów zawierania kontraktów i handlu instrumentami pochodnymi.

Jak widzimy na oficjalnej stronie PrivatBank z siedzibą w Dniepropietrowsku – integracja Bitcoin w systemie rozliczeniowym już się rozpoczęła. PrivatBank poza Ukrainą posiada swoje placówki także na Łotwie, w Portugalii raz na Cyprze i we Włoszech.

W prawym górnym rogu na stronie https://www.privat24.ua – widzimy kurs BTC-USD:
Zrzut ekranu 2015-12-16 o 15.07.36

Pierwszym, pilotażowym wdrożeniem płatności w Bitcoinach przez tą organizację będzie ukraiński sklep internetowy Allo.ua będący 83 największym portalem u naszych wschodnich sąsiadów – według rankingu Alexa.com. Zaś sam bank notowany jest dużo wyżej bo aż na 12 pozycji – http://www.alexa.com/siteinfo/privatbank.ua.

Zrzut ekranu 2015-12-16 o 15.11.43

Tym samym Ukraina staje się niekwestionowanym liderem w rozwoju cyfrowych walut nie tylko w Europie i na świecie. A optymistyczne wypowiedzi Zarządu Privatbanku „jesteśmy zainteresowani wdrożeniem kolejnych rozwiązań opartych o technologie Blockchain i Bitcoin” oraz pozytywne stanowisko Banku Centralnego Ukrainy daje prawo przypuszczać, że to dopiero ich pierwsze słowo i początek rewolucji w płatnościach internetowych, której jesteśmy świadkiem. I to z mocno nieoczekiwanej strony.

EDIT:
Od giełdy Bitcurex dowiedziałem się, że planują otwarcie konta w PrivatBanku w oddziale we Lwowie i umożliwienie wpłat przez pierwszy bank oficjalnie wspierający ideę cyfrowych walut.
+ Od Giełdy kontraktów terminowych Bitcoin futures mam dla czytelników Satoshi.pl 100 kuponów po 10 USD każdy do wykorzystania na http://betonbtc.com
Aby otrzymać kod na 10USD proszę o email na blogsatoshi /at/ gmailCom z nazwą betonbtc w temacie. Odeślę kod podarunkowy. (Zostało około 40 szt.)
źródła:
https://www.privat24.ua/
http://en.privatbank.ua/individuals/branch-network/
http://bits.media/news/allo-ua-v-partnerstve-s-privatbankom-nachinaet-prinimat-bitkoin/
http://allo.ua