Tagi

, , , , , , , , , ,

Niektóre z tych projektów działają już w fazie beta (Storj i Factom) – inne są dopiero zapowiedzią (Slock.it). Ale na pewno warto o nich wiedzieć już dziś.

Slock.it
Inteligentny zamek, który pozwala zablokować niemalże wszystko – od mieszkania, przez samochód po dostępną w części wspólnej budynku – pralkę, zmywarkę czy nawet motorówkę zaparkowaną nad jeziorem. Slock.it poprzez zastosowanie Smart Contracts i rozproszonej bazy danych jaką jest Blockchain umożliwia zarabianie na wynajmie / wypożyczeniu innym osobom wszystkiego, co tylko uda się „zablokować zamkiem”.

Factom
Księgi wieczyste w krajach takich jak Wielka Brytania czy Szwajcaria dostępne są w dość zrozumiały i przejrzysty sposób. Nawet w Polsce mamy już dużą dostępność tych danych przez internet. Ale co z ubogimi krajami Azji, Afryki czy częścią Ameryki Południowej? Jak zarządzać i sprawdzać te dane? Z pomocą przychodzi Factom.

Uproov
Chcesz udowodnić, że dany dokument istniał w określonym momencie w czasie? Albo podpisać konkretne zdjęcie i opublikować je na zawsze jako swoje i jako pierwszy? Uproov daje Ci taką możliwość. W sposób obiektywny i łatwo weryfikowalny.

Storj
Zdecentralizowana baza danych, pozwalająca przechowywać Twoje pliki zaszyfrowane i bardziej bezpieczne niż na Dropboxie

p.s.
Jako ciekawostka – porównanie rynków USA, UK, Szwajcarii, Polski i kilku innych krajów. W sposób graficzny. I teraz zauważcie proszę, że dopiero dzięki technologii Bitcoin i Blockchain – te wszystkie kraje mogą handlować ze sobą bez ograniczeń i bez zbędnych opóźnień. Ani PayPal ani banki nie oferują takiej usługi, gdyż zazwyczaj działają tylko w 100 największych i najstabilniejszych krajach świata. A państw mamy 193+
rynki