Tagi

, , , , , , , , , , ,

W dniach 7-8 maja 2016 w Dworze Sieraków należącym do Pani Konsul Karoliny Grabowskiej odbyła się konferencja Invest in Uruguay, która w ciekawy sposób przybliżyła ten „egzotyczny” i „daleki” kraj zaproszonym gościom. Wiedza o Ameryce Południowej w Polsce jest raczej niewielka, ale warto to zmieniać. Od 200 lat nie było tam żadnej wojny i z uwagi na bardzo korzystne położenie geopolityczne – z dala od wielu zagrożeń współczesnej Europy – nadal toczy się tam przyjemne, niemalże sielankowe życie. Myślę, że w porównaniu do sytuacji z włoskich wysp (Lampeduza) czy z Paryża lub Unijne plany na 250tys euro kary za nie przyjęcie imigranta – takie sformułowanie jest jak najbardziej na miejscu.

iiu

DSC04529

Wydarzenie rozpoczęły przemowy Pani Konsul Karoliny Grabowskiej oraz Pana Ambasadora Pana Pablo Scheiner na temat Ekonomii, Gospodarki, Turystyki i potencjału Urugwaju w odniesieniu i w porównaniu do innych krajów Ameryki Łacińskiej. Obecny był także Ambasador Chile – Pan Alfredo García Castelblanco.

DSC04492

Następnie wystąpił Adam Golański, redaktor naczelny portalu DobreProgramy.pl który opowiedział słuchaczom czym jest FinTech, jak powstał i jakie są szanse rozwoju tej technologii na lata 2018-2020.

DSC04519

Pani Roma Ligocka, poetka, malarka i autorka licznych książek w tym najsłynniejszej – Dziewczynka w czerwonym płaszczyku – opowiadająca o niej samej wspomniała swoje lata spędzone w Argentynie i Urugwaju, podkreślając jak wielkie są różnice ale też liczne podobieństwa pomiędzy tamtym rejonem świata i Europą.

Zrzut ekranu 2015-08-17 o 19.57.22
Screen Shot 2016-07-04 at 11.52.58

Panowie Karol Sadowski i Łukasz Żwirko zaprezentowali betonbtc.com – czyli platformę do handlu instrumentami pochodnymi bitcoin oraz bitcurex.com – największą w Polsce giełdę cyfrowych walut – które były głównymi partnerami wydarzenia. Za co pragnę szczególnie podziękować.

DSC04531_v1

Grant Blaisdell i Maciej Ziółkowski zaprezentowali Coinfirm.io czyli platformę zapewniającą kompleksowe rozwiązania z zakresu Blockchain AML i KYC. Przeznaczoną dla banków, instytucji i firm dokonujących transakcji przy użyciu cyfrowych walut ale też tradycyjnych płatności.

DSC04503

Kolejne ciekawe wystąpienia dotyczyły:
Przepisów prawa „w raju” – o których opowiedział Paweł Budrewicz, sposobów na dłuższe życie i zdrowe odżywianie – Michał Hołodyn a także kwestii urynkowienia konopii indyjskich, jakie miało miejsce w Urugwaju o czym opowiedział Tomasz Kołodziejczuk.

Miłym akcentem dodatkowym był koncert urugwajskiego pianisty – Pana Miguel Lecueder.

DSC04543_v1
DSC04502

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Partnerzy konferencji:
Ambasada Wschodniej Republiki Urugwaju w Warszawie
Konsulat Honorowy Wschodniej Republiki Urugwaju w Krakowie
betonbtc.com / bitcurex.com / dobreprogramy / Prokapitalizm.pl / Coinfirm / satoshi.pl / necu.pl / 79element.pl