Tagi

, , , ,

Steemit.com to portal o funkcjach i założeniach znanych z Redddit oraz z Wykopu. Z jedną istotną różnicą. Za dodawanie treści, głosowanie i komentowanie otrzymuje się prawdziwe pieniądze. Są one wypłacane pod postacią SteemPower oraz SteemDollars a te zamienne są na Bitcoiny oraz dolary amerykańskie.

Z okazji Święta Niepodległości Stanów Zjednoczonych – 4 lipca 2016 twórcy tej zdecentralizowanej platformy wypłacili skumulowane zyski użytkowników na łączną kwotę ponad 1,3 miliona dolarów czyli ponad 4 miliony złotych!

cryptocoinsnews.com/blockchain-steemit-1-3-million/

Obecnie kapitalizacja rynkowa projektu przekracza 200 milionów dolarów zaś jednostkowa cena za 1 Steem oscyluje w granicach 2.3 – 2.5 USD.

http://coinmarketcap.com/currencies/steem/

Z pewnością wszyscy znamy osoby które dodają, produkują, nagrywają i tworzą ciekawe treści – video, grafiki, komiksy, książki, wiersze, opowiadania, gry i zdjęcia – w szczególności kotów które są ulubieńcami internetu. A wielu z nas samemu je dodaje – oczekując jak największej ilości polubień, szerów i retłitów. Czyż nie będziemy klikać jeszcze chętniej gdy za każdą akcję popłyną do nas realne dolary i złotówki?

Standardowo: nie namawiam nie zachęcam do zakupu. Ten wpis to nie jest rekomendacja inwestycyjna. Warto mieć – na próbę kilka sztuk aby wiedzieć jak to wszystko działa i funkcjonuje.