Tagi

, , , ,

Cena cyfrowej waluty Bitcoin (istniejącej od 2009 roku), będącej wiodącą, globalną, zdecentralizowaną implementacją protokołu i bazy danych blockchain osiągnęła dziś najwyższą historycznie wartość = 1244 USD na giełdzie Bitstamp.

ath

Ewidentna jest euforia rynków i oczekiwanie na 11 marca 2017 kiedy to ma zostać ogłoszona decyzja o dopuszczeniu do obrotu bądź odrzuceniu wniosku o utworzenie Funduszu ETF. Jego powstanie umożliwi w łatwy sposób zakup jednostek cyfrowej waluty Bitcoin przez instytucje, spółki, banki i rządy – na podobnej zasadzie co zakupy akcji spółek na tradycyjnych giełdach papierów wartościowych.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Exchange_traded_fund
https://www.bloomberg.com/news/articles/2017-03-02/winklevoss-twins-await-imminent-sec-decision-on-bitcoin-etf

Zalecam ostrożność, gdyż jak mówi przysłowie:
„Jeśli Twój fryzjer zaczyna kupować akcje to znak, że pora sprzedawać”.

Warto podkreślić, że także dziś po raz pierwszy cena 1 Bitcoin przekroczyła koszt zakupu 1 uncji złota. Jest to niewątpliwie temat bardzo ciekawy i chwytliwy dla mediów stąd możemy się spodziewać lawinowo rosnącej liczby publikacji prasowych co dodatkowo „podgrzeje” rynek.

xau

 

Przy cenie 5x niższej = tj. około 1000zł za Bitcoin miałem przyjemność udzielić kilku wywiadów:

https://www.youtube.com/watch?v=9r3XSAq3YkQ

https://vimeo.com/146961369

Proszę zwrócić uwagę co wtedy powiedziałem w TVN CNBC = „Odradzam zakup Bitcoinów jeśli ktoś nie rozumie zasad kryptografii”. Stanowczo dodałbym do tego też podstawy ekonomii i matematyki.