Tagi

, , , , , , ,

Po raz pierwszy w historii kapitalizacja cyfrowych walut przekroczyła 100 000 000 000 USD czyli 100 miliardów dolarów. Najwyższa dotychczas cena 2886 USD czyli 10 760 złotych została dziś osiągnięta przez walutę Bitcoin z kapitalizacją ponad 46 MLD USD. Oznacza to, że Bitcoin odpowiada za 46% rynku cyfrowych walut i od jego powstania, w 2009 roku jego dominująca pozycja się zmniejsza.

Screen Shot 2017-06-06 at 11.56.08.png

Nie wątpliwie ze strony głównych światowych mediów = BBC, CNN, Reuters kolejne doniesienia o rosnącej cenie sprawiają, że coraz więcej osób interesuje się zarówno samym Bitcoinem jak i technologią „baz danych” typu Blockchain. Nowe osoby kupują jednostki waluty a następnie „starzy gracze” sprzedają swoje = realizując przy tym zyski. Koło się zamyka gdy media ogłaszają, że cena bitcoinów spadła lub innymi słowy „że koniec bitcoina jest już bliski (pisano tak na świecie ponad 50 razy)”. Wtedy znawcy odkupują a nowi sprzedają… niestety wygląda to tak samo na wielu rynkach.

Nowych zachęcam do przeczytania manifestu Satoshiego Nakamoto, najlepiej w oryginale:
bitcoin.org/bitcoin.pdf

I do próby zrozumienia – czym jest ta technologia i jak ogromne daje możliwości.
A stałym czytelnikom = tradycyjnie życzę miłego dnia 🙂 
p.s.

Nie bez znaczenia dla rynku Blockchain i Cyfrowych Walut jest obecna sytuacja w Katarze:
http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-panika-i-napiecie-w-sklepach-brakuje-wody-polka-z-dohy-o-izo,nId,2402506

Można spodziewać się też znaczącego umocnienia niezależnego, „prawdziwego” Ethereum czyli ETC. Które nie będzie kontrolowane przez jeden rząd lecz przez rozproszoną sieć. Fundacja ETH najwyraźniej rozpoczęła rozmowy z rządem Rosji:
http://en.kremlin.ru/events/president/news/54677