Tagi

, , , ,

Ross Ulbricht – podejrzewany o prowadzenie największego internetowego „podziemnego” czarnego rynku – został zatrzymany przez FBI w Nowym Jorku. Twórca portalu posługiwał się pseudonimem Dread Pirate Roberts.

Strona obecnie wygląda tak:

999

Działa nadal forum Silk Road – gdyż najprawdopodobniej  jest hostowane na innych serwerach.

Na Silk Road można było kupić wiele z zakazanych towarów takich jak m.in. narkotyki i inne środki odurzające. Co ciekawe zakazana była sprzedaż broni i amunicji, gdyż hasło przewodnie brzmiało „Silk Road sprzedaje tylko to co nie szkodzi innym – poza ewentualnym użytkownikiem”.

8888

Na zdjęciu powyżej – Ross Ulbricht, 29 latek z Texasu, podejrzewany o prowadzenie Silk Road, czyli jednego z niewielu portali jakie były przez bardzo długi czas poza zasięgiem stróżów prawa.

Komentarz z grupy Bitcoin na facebooku z którym w 100% się zgadzam:
FYI: Silk Road shut down has nothing to do with vulnerabilities in Bitcoin nor TOR. Dread Pirate Roberts was an idiot and ordered fraudulent identity cards which were seized in transit to his house and negotiated the development of Silk Road with his real world public email address.

Czyli w wolnym tłumaczeniu:
Zamknięcie Silk Road nie ma nic wspólnego z jakimikolwiek słabościami w algorytmie Bitcoin czy TOR. Dead Pirate Roberts był idiotą, który zamawiał fałszywe dokumenty na swój prawdziwy adres domowy, które zostały przechwycone. Ponadto – negocjował rozwój (i reklamował) Silk Road ze swojego prywatnego adresu email. 🙂

„What happened today with Silk road is huge for bitcoin, its the fireproof test to evaluate its maturity.”
– To co dziś stało się z Silk Road – jest ogromnie ważne dla Bitcoin. To „test odporności”, sprawdzający dojrzałość rynku.

p.s.
Rynek EUR bitcurex – czyli mój ulubiony ponownie mnie nie zawiódł.
W ciągu dzisiejszego dnia działał przez 100% czasu, podczas gdy rynek PLN – około 90%.

„Napster is down – this is the END of illegal file sharing!” 😉„Napster padł – zatem to KONIEC nielegalnego pobierania plików”